Новини
Архів новин
«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 

«Пізнати,щоб наслідувати»- Любомир (Гузар)

 • 23 травня 2015 09:14
 • 0
 • «Не шукайте швидких і легких рішень. Думайте далеко, вивчайте кращі світові практики. Думайте як провадити бізнес так, щоб не заробити на сьогодні- завтра, а щоб мати тривалі доходи і,по змозі, давати якомога більшій кількості людей можливість працювати гідно», –з таким закликом Блаженніший Любомир(Гураз) Архиєпископ-емерит УГКЦ звернувсядо підприємців у Львівській бізнес-школі УКУ.
  Про це повідомила прес-служба Львівської бізнес-школи УКУ.
  Зустріч відбулась у рамках відзначення ювілейного року 150-ліття від народження митрополита Андрея Шептицького. «Пізнати,щоб наслідувати», – розпочав зустріч Блаженніший Любомир і додав, що важливо не просто знати про діяльність митрополита, а й наслідувати його.

  Під час зустрічі єпископ УГКЦ відповідав на різноманітні запитання із залу.

  Зокрема на запитання, як пробачити Росії, Блаженніший відповів, що українці можуть навчити росіян бути справжніми патріотами, а не шовіністами: «Ми маємо настоювати на своїх правах, але не повинні формувати наше ставлення до Росії на основі ненависті. Митрополит Андрей Шептицький поїхав до Росії, щоб там поширювати церкву, багато зробив там. Хоча в ті часи Росія не була для нас великим другом. Однак Митрополит не вагався і поїхав туди, щоб підтримати Росію. Саме він встановив Російський екзархат. Він завжди був готовий помагати іншим настільки, наскільки він міг. Якщо ми хочемо бути українськими патріотами, то поставмо собі запитання: що можемо зробити, аби росіяни були патріотами Росії, а не шовіністами?».

  Блаженніший Любомир також розповів,що означає бути християнином і патріотом водночас: «Християнський патріотизм – це любити свій народ і бути вірним йому до смерті. Але не можна, водночас,ненавидіти якийсь інший народ, бо це противиться Божому закону».

  Під час зустрічі підприємці також підняли питання корупції. «Церква мусить співпрацювати з державою, роблячи усе можливе, аби причини корупції зникли(і ніякому разі, корупція не може бути у Церкві), – зазначив Блаженніший. – Корупція – це гріх, якого треба позбутися. Не достатньо сказати, що корупція буде покарана. Ми не позбудемося її, поки люди самі не перестануть красти».

  Звернувся Любомир (Гузар) також і до молоді. Він радить усім молодим українцям їхати за кордон, щоб там навчатися, але повернутись і впроваджувати здобуті знання в Україні. «Так колись робила Японія, яка висилала студентів по цілому світі, але усі вони повернулись додому і те, чому навчились, впроваджували вдома. Не треба боятися їхати за кордон, треба боятися там залишитися. За кордоном ви не будете щасливі, бо там завжди будете громадянином другої касти».

  Поділитися з друзями:
  Коментарі (0)
  Ваше ім'я: *
  Ваш e-mail: *
  b
  i
  u
  s
  |
  left
  center
  right
  |
  emo
  url
  leech
  color
  |
  hide
  quote
  translit
  ПРОЗОРО
  Фотофакт
  Актуально